Ako si adoptovať zvieratko?

Je to veľmi jednoduché. Stačí sa prísť pozrieť do útulku. My Vám ochotne poradíme, ktoré zo zvierat by sa k Vám hodilo a spĺňalo by Vaše predstavy.

K samotnej adopcii budete potrebovať:

 - občiansky preukaz (ak ešte nemáte, treba prísť v sprievode dospelého zákonného zástupcu),
 - vodítko, obojok, prípadne prenosku (aby sa nestalo, že vám zvieratko hneď ujde).


Podmieky pre zverenie psa do starostlivosti

Z útulku si možno prevziať psa do vlastnej starostlivosti za splnenia nasledujúcich podmienok:
- vhodné podmienky na chov psa,
- znalosť základov starostlivosti o psa,
- psa možno zveriť do opatery iba plnoletej, právne spôsobilej osobe,
- znalosť miestneho Všeobecného záväzného nariadenia o chove zvierat,
- prihlásenie psa do evidencie príslušnej obce,
- vlastníctvo vodiacich potrieb,
- výber psa podľa povahy, určenia a vhodnosti,
- primerané ekonomické predpoklady na chov psa,
- uhradenie veterinárnych služieb (vakcinácia),
- znalosť zákonov týkajúcich sa psov a starostlivosti o ne.

Zvieratko si po vypísaní zmluvy o adopcii môžete hneď v ten deň zobrať. Zvieratá sú veterinárne prehliadnuté, prešli karanténou, sú odčervené a riadne vakcínované (do budúcna: kastrované, sterilizovane, čipované), o čom hovorí aj očkovací preukaz, ktorý pri adopcii dostanete. Zvieratko si môžete vybrať aj cez internet, na týchto stránkach, v sekcii zvieratká na adopciu. Sú tam uvedené všetky dôležité informácie. Ak ste si vybrali zvieratko týmto spôsobom, je vhodné si ho vopred telefonicky rezervovať, prípadne získať viac informácií na tel. čísle 0948 330 815 (Janka), 0948 122 272 (Natália).

Poplatok za adopciu zvieraťa je 40 - 60 € (sérovanie, očkovanie, čipovanie, kastrácia).


Psík je na celý život, nie len na chvíľu!
Uvedomte si, že Vaše rozhodnutie musí byť zodpovedné. Zvážte vždy, či sú Vaše možnosti a podmienky pre chov zvieratka vhodné. Či máte dostatok času, priestoru, aj finančných prostriedkov. Nevyberajte očami, ale srdcom! Dajte si poradiť, či dané plemeno, resp. povaha psíka, bude pre Vás a Vaše možnosti vhodná.
Mať psa nie je vec krátkodobá. Takisto veľkosť zvieraťa, pohlavie, dĺžka srsti, rasa, či ne-rasa častokrát rozhoduje. To všetko sú otázky, s ktorými odpoveďou Vám radi pomôžeme, s cieľom nájsť pre Vás a Vašich blízkych toho naj spoločníka.
Verte, že zvieratá z útulku denne čakajú na druhú šancu a pokiaľ im prejavíte lásku, odmenia sa Vám svojou vernosťou a závislosťou na Vás, ktorá zvyčajne - prerastie do obojstrannej. Váš psík sa stane súčasťou Vašej rodiny, priateľom, ochrancom, spoločníkom, utešiteľom i kamošom pre zábavu. Pravdepodobne sa budete čudovať, ako ste mohli tak dlho žiť bez neho.


Psie želanie:

Predtým, ako si ma zoberiete preč od týchto ľudí, mojich priateľov, mamičky, bratov a sestier, prosím porozmýšľajte a buďte si istý týmito vecami:

1, Môj život trvá niekedy až 15 rokov. Každé zbohom od Vás je pre mňa bolesť. Prosím, uvedomte si to predtým, ako si ma zoberiete.

2, Dajte mi dosť času na pochopenie, čo odo mňa chcete.

3, Dôverujte mi, to je to, pre čo žijem.

4, Nehnevajte sa so mnou a neuzatvárajte ma pred Vami. Vy máte prácu, priateľov, ale ja mám iba Vás.

5, Prosím, rozprávajte sa so mnou z času na čas. Viem, že nehovorím Vašou rečou, ale viem, kedy Váš hlas patrí len a len mne.

6, Kedykoľvek budete so mnou zaobchádzať, či už zle alebo dobre, nezabudnem na to.

7, Predtým, než ma udrieš, uvedom si, ako ľahko môžem chytiť Tvoju ruku a stlačiť ju v mojich zuboch, ale nikdy by som Ti to nespravil.

8, Predtým, ako ma budeš hrešiť, že som zlý, lenivý a tvrdohlavý pes, porozmýšľaj chvíľku, možno som len osamelý alebo hladný, smädný. Môžem mať pokazený žalúdok alebo som bol dlho na slnku. Možno som len vstal so zlou labkou z postele alebo som chorý a cítim sa na dne.

9, Staraj sa o mňa od prvého dňa.

10, Sprevádzaj ma na mojej ďalšej ceste. Nikdy nehovor: „ Oh, nevidel som to ... alebo „ chcem aby sa to stalo, keď nie som na blízku . Dobre vieš, že všetko je jednoduchšie, keď si na blízku, pretože sme priatelia a sme stále spolu. Robím Ti dobrú náladu, ale prosím, odpusť mi všetky zlé okamihy a ja odpustím všetko zlé Tebe.

Vzor adopčnej zmluvy, ktorú podpisuje záujemca o adopciu:

Adopcna zmluva cista.pdf (204,3 kB)

 

Naši útulkáči - fenočky, ktoré hľadajú nové domovy...Niektoré hľadajú domov už roky, niektoré prišli do nášho útulku len pred pár týždňami. Všetci však rovnako túžia po svojej rodinke. Album bude stále aktualizovaný, aby ste mali prehľad, ktoré fenočky sú ešte na adopciu. Pri fotkách nájdete popis psíkov aj link na ich album na FB. Ak si nemôžete dovoliť adoptovať si psíka, môžete pomôcť aj dočasnou opaterou či virtuálnou adopciou. V prípade záujmu pomôcť nám kľudne píšte na stastnydomov@gmail.com alebo volajte na 0948 122 272, 0948 330 815. Ďakujeme!

Viac tu: https://stastnydomov-happyhouse.webnode.sk/zvieratka-na-adopciu/fenky/

Naši útulkáči - fenočky, ktoré hľadajú nové domovy...Niektoré hľadajú domov už roky, niektoré prišli do nášho útulku len pred pár týždňami. Všetci však rovnako túžia po svojej rodinke. Album bude stále aktualizovaný, aby ste mali prehľad, ktoré fenočky sú ešte na adopciu. Pri fotkách nájdete popis psíkov aj link na ich album na FB. Ak si nemôžete dovoliť adoptovať si psíka, môžete pomôcť aj dočasnou opaterou či virtuálnou adopciou. V prípade záujmu pomôcť nám kľudne píšte na stastnydomov@gmail.com alebo volajte na 0948 122 272, 0948 330 815. Ďakujeme!

Viac tu: https://stastnydomov-happyhouse.webnode.sk/zvieratka-na-adopciu/fenky/Ozzy je 7 mesačný psík, mix jazvečíka. Je to ešte hravé šteniatko, ktoré si užíva spoločnosť človeka, miluje prechádzky. Vhodný k deťom a aktívnejším ľuďom. Bolo by mu super aj s druhým psíkom. Hľadáme mu zodpovedný domov, kde bude právoplatným členom rodiny. V prípade záujmu volajte 0948122272

OZ Šťastný domov

Poštová adresa:
Krížny vrch 24
93405 Levice

Útulok sa nachádza:
Za pekárňou
pri strelnici.
Telefonický kontakt:
Hela: 0948 122 272
Janka: 0948 330 815
Nika: 0949 190 011

Číslo účtu:
0223976502/0900
IBAN: SK0509000000000223976502
SWIFT/BIC - GIBASKBX
IČO:42206553
DIČ:2023517177
stastnydomov@gmail.com
Vytvorené službou Webnode